29 listopada podczas uroczystej gali w zielonogórskiej „Palmiarni” Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze wyłonił laureatów konkursów „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej” i „Buduj bezpiecznie”. Uhonorowano przedsiębiorców, którzy działając w trosce o bezpieczne i higieniczne warunki pracy otrzymali Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy.
Statuetki i dyplomy w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” otrzymali:
W kategorii I, zakładów małych zatrudniających do 50 pracowników:
I miejsce – Spółdzielcze Przedsiębiorstwo Handlowe „SKR” Strzelce Krajeńskie – Strzelce Krajeńskie;
II miejsce – „TEAMCAR” Wyposażenia Warsztatów i Serwisów Opon – Skwierzyna;
III miejsce – „Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne” Sp. z o.o. – Krosno Odrz.;
W kategorii II, zakładów zatrudniających od 51 do 250 pracowników:
I miejsce – Gospodarstwo Ogrodnicze Maciej Mularski – Różanki;
II miejsce – Ovopol Sp. z o.o. – Nowa Sól;
III miejsce – ThyssenKrupp Presta SteerTec Poland Sp. z o.o. – Międzyrzecz;
W kategorii III, zakładów zatrudniających powyżej 250 pracowników:
I miejsce - nagrody nie przyznano
II miejsce – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. – Gorzów Wlkp.;
III miejsce – LUG Light Factory Sp. z o.o. – Zielona Góra;
Ponadto Komisja konkursowa postanowiła docenić osiągnięcia w zakresie poprawy warunków pracy następujących pracodawców:
- MEPROZET Stare Kurowo Sp. z o.o. – Stare Kurowo;
- ROYALPACK Tatar Sp.j. – Słone
Konkurs „Buduj Bezpiecznie”
I miejsce ex aequo:
- SKANSKA S.A. OBO Poznań Filia Zielona Góra
- DRAGADOS S.A. Odział w Polsce
II miejsce:
- Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Spółka komandytowa,
Ponadto Komisja konkursowa postanowiła docenić wkład w tworzenie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placu budowy oraz zapewnianie bezpiecznych stanowisk pracy w procesie realizacji obiektu budowlanego:
- Przedsiębiorstwo Budowlane EKONBUD-FADOM L.E Jarząbek Sp.J. z Zielonej Góry
- P.B. JANBUD Sp. z o.o. z Żar BUDIMEX SA ul. Stawki 40, 01-040 Warszawa - budowa II nitki obwodnicy Międzyrzecza;
- FIRMA M&J Modern Construction Sp. z o.o. z Żar
Zdobywcy „Dyplomu” Państwowej Inspekcji Pracy:
- ZUST Zakład Usługowy Ślusarstwo - Tokarstwo Przemysław Twerd, Ewa Twerd s.c., Żagań
- FIRMA-REMONTOWO-BUDOWLANA Andrzej Ślusarek, Małomice
- CENTRUM STOLARSKIE s.c. Słomka Tomasz, Pająk Paweł, Żagań
- BIOEN Skrzybski Sp.J., Sucha Dolna
- FIRMA HANDLOWA Katarzyna Piasecka, Gorzów Wlkp.
- "SAZAN" HURTOWNIA I SKLEP WĘDKARSKI Danuta Richter, Gorzów Wlkp.
- Przedsiębiorstwo Usługowe „EKO-TERM” Jerzy Prokopowicz, Kłodawa
- Germaplan System Sp. z o.o., Gorzów Wlkp.
- "ELROM" EXPORT-IMPORT Roman Janik, Kostrzyn nad Odrą
- WARSZTAT SAMOCHODOWY BLACHARSTWO, LAKIERNICTWO, MECHANIKA POJAZDOWA Mirosław Bielski, Gorzów Wlkp.
- "KAMILLA" Kamila Koroś, Gorzów Wlkp.
- PHU MARDOM-BIS Ireneusz Szlak, Gorzów Wlkp.
- Zakład Usług Instalacyjnych "KANBUD - RAF" Rafał Kaniewski, Gorzów Wlkp.
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Marek Tatała, Strzelce Kraj.
- FIRMA USŁUGOWA "BOGUSZ" Eugeniusz Bogusz, Skwierzyna
- „EURO-OIL” Zdzisław Kowalik, Rzepin
- "SWERIMA" Sp. z o.o., Zwierzyn
- EUROTECHNIKA Mariusz Wojtasik, Gralewo
- Zakład Budowlany "MEDBUD" s.c. Tamasz Medwediuk, Marek Medwediuk, Gorzów Wlkp.
- ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH ALICJA HABIREK, Budachów
- Zakład Usług Leśnych s.c. Jarosław Frątczak Mateusz Frątczak, Nietków
- ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH Zbigniew Półgrabia, Droszków
- "DOMIX" Dominik Kurowiak, Osiecznica
- ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH „JAN – POL” Jan Arcimowicz, Szprotawa
- SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY Zbigniew Czernicki, Zielona Góra - Zatonie
- ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH GRZEGORZ MAKOWSKI,Trzebiechów
- ADALMAR Małgorzata Wojciechowska-Rucińska, Zielona Góra – Przylep
- USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE Paweł Ostaszewski, Szprotawa